Hoop

Hoop má výšku 90-120 cm, šírku 85-90 cm, podporná základňa by mala mať max. 60 cm ±5 cm. Priemer tyčky má max. 2,5 cm, aspoň na 2 úsekoch má hoop kontrastné farby a musí byť vyrobený z bezpečných umelých materiálov alebo hliníka – iný kov nie je povolený. Odporúča sa používať hoop bez základne.

Barel

Barel má priemer 55-75 cm a výšku 70-110 cm. Musí byť vyrobený z mäkkého materiálu – kov nie je povolený.

Tunel

Tunel musí mať priemer (výšku pri bezdnových) 80-100 cm a dĺžku 100 cm ±5 cm. Odporúča sa aby bol vyrobený v jednej, svetlejšej farbe. Tunel musí byť vždy natiahnutý na svoju plnú dĺžku. Odporúča sa používať tunel bez dna.

Bránka

Bránka má výšku 80-110 cm, šírku 100-130 cm, podporná základňa má max. 60 cm. Priemer tyčky má max. 2,5 cm, aspoň na 2 úsekoch má bránka kontrastné farby a musí byť vyrobená z bezpečných umelých materiálov – kov nie je povolený. Výplň bránky musí byť čiastočne priehľadná, musí byť cez ňu vidieť pes pri behu. Oká výplne nesmú byť väčšie ako 5x5 cm. Plná výplň nie je povolená.

Navádzacia plocha

V jednotlivých kategóriách je pre psovoda vymedzený priestor tzv. štvorec/kruh. Navádzacia plocha nie je prekážka pre psa, je to vymedzený priestor pre pohyb psovoda.

V rámci navádzacej plochy nesmie byť umiestnená žiadna prekážka.

Štvorec/kruh môže byť napínací, alebo skladací. Šírka vytyčovacej časti štvorca môže byť v rozmedzí 30-60 mm, s vonkajšou dĺžkou 2 metre. Kruh s priemerom 2 metre môže byť vyrobený z plastovej rúrky/hadice/penových dielcov s priemerom v rozmedzí 20-50 mm.

Štvorec/kruh musí byť dobre pripevniteľný o povrch parkúru.